Centrum Chodov a Rekola navazují spolupráci, kterou jistě ocení všichni cyklističtí nadšenci. Návštěvníci centra, zaměstnanci zdejších firem i obyvatelé nedalekého sídliště či vysokoškolských kolejí mohou využít deseti růžových kol umístěných ve stojanech před vstupem E, tedy od Komerční banky a České spořitelny. Samo centrum si dokonce speciálně adoptovalo jedno z kol. To rekoliské bezpečně poznají podle originálního názvu a zmínce o události, k níž bylo osvojeno. „Nadstandardní zákaznický servis je pro nás tématem číslo jedna. Jsme rádi, že jsme jej nově mohli obohatit také o bikesharing, který Rekola zaštiťují,“ říká Petra Valentová, marketingová manažerka Centra Chodov a dodává: „Věříme, že tato spolupráce bude úspěšná a časem dojde k navýšení počtu kol.“

Rekola byla v České republice doposud dostupná pouze v centrech měst. Jejich rozšíření mimo ně přichází poprvé až díky spolupráci s Centrem Chodov. „Dosud jsme systém sdílených kol v rámci Prahy provozovali jen v širším centru, kam sahal přirozený dojezd cyklistů ve městě. Centrum Chodov je pilotní projekt, první tohoto druhu u nás,“ říká Radim Zabadal, business development specialist společnosti Rekola Bikesharing. Kola zjednoduší pohyb nejen po okolí Centra Chodov, ale lze je využít i k přesunu na MHD či na vyjížďku do blízkého Kunratického lesa. S novou službou se mohou návštěvníci Centra Chodov seznámit během právě probíhajícího Food Festivalu při příležitosti zprovoznění rozšířené restaurační zóny, který potrvá až do neděle 2. dubna. V 0. NP u nového vchodu od office parku se nachází stánek, kde jim ochotní asistenti vše vysvětlí.

Půjčování Rekol je velmi snadné. Zájemci o tuto službu si do svého telefonu stáhnou speciální mobilní aplikaci Rekola (Android a iOS). Zde se zaregistrují a vyberou platební tarif, který jim bude vyhovovat nejvíce. Buďto si mohou zaplatit roční členství za 1 199 Kč, nebo využít jednorázovou výpůjčku za 32 Kč na hodinu. Posléze v mobilní aplikaci naleznou na mapě polohu nejbližšího rekola, opíší do ní šestimístné číslo z jeho rámu, na jehož základě obdrží kód zámku. Odemčené kolo pak rekolista může využívat celou hodinu s možností snadného prodloužení. Po dokončení jízdy lze kolo odložit kdekoliv v růžově vyznačené zóně tak, aby jej snadno našel další uživatel.

Centrum Chodov přistupuje zodpovědně k otázkám udržitelného rozvoje a životního prostředí, cyklistům se proto snaží dlouhodobě vycházet vstříc. Jako vůbec první objekt v České republice například zprovoznilo Bike Safe Box, do něhož si cyklisté mohou uschovat kola, ale i maminky uložit své kočárky. Unikátní box, poháněný solární energií a vyrobený z recyklovatelných materiálů a plastů, se nachází u vstupu C. Další bezpečnostní box umístěný v garážních prostorách Centra Chodov disponuje zásuvkou 230 V pro dobíjení elektrokol.

O společnosti Rekola Bikesharing

Značka Rekola, pracující na základě bikesharingu, vznikla v roce 2013 ve snaze dostat do měst více kol. Svůj název získala díky spojení dvou slov – recyklace a kolo. Ve svých prvopočátcích totiž veškerá kola, která nabízela, byla repasovaná – posbíraná od dobrovolných dárců a následně opravená. Postupem času se značka stávala čím dál oblíbenější a rostla. V současnosti jsou Rekola dostupná v pěti městech (Praha, Brno, Olomouc, České Budějovice a Teplice) a počet kol v provozu každým týdnem narůstá. Ve vrcholu sezóny počítají Rekola až se 750 koly. Obyvatelé Prahy a Brna mají navíc možnost jezdit na zcela nových kolech, která mají svůj osobitý design.

O společnosti Unibail-Rodamco

Společnost Unibail-Rodamco SE, která vznikla v roce 1968, je největší evropská akciová společnost investující do komerčních nemovitostí. Společnost působí v 11 zemích Evropské unie a hodnota portfolia skupiny k 31. prosinci 2016 byla oceněna na 40,5 miliardy euro. Skupina je investorem, developerem a zároveň i provozovatelem svých aktiv – jejím cílem je pokrýt celý hodnotový řetězec nemovitosti. Unibail-Rodamco zaměstnává 1 990 profesionálů, kteří svoje zkušenosti zúročují ve vysoce specializovaných segmentech trhu, jimiž jsou například velká nákupní centra v evropských metropolích a rozsáhlé kongresové, výstavní a kancelářské prostory v oblasti Paříže. Skupina se odlišuje od konkurence zejména svým důrazem na co nejkvalitnější architektonické, urbanistické a ekologické zpracování svých projektů. Její vizí, prostřednictvím níž se zaměřuje na dlouhodobost a trvalou udržitelnost, je development či redevelopment jedinečných míst, kde lidé mohou nakupovat, pracovat a odpočívat. Skupina věnuje velkou pozornost ekologické, ekonomické a sociální trvalé udržitelnosti, což jí zajistilo místo v indexech FTSE4Good a STOXX Global ESG Leaders. Skupina je také v indexech CAC 40, AEX 25 a EuroSTOXX 50 a drží rating A od ratingových agentur Standard & Poor’s a Fitch.

Více informací naleznete na webových stránkách: www.unibail-rodamco.com.

Kontakty pro média:
AMI Communications
Kateřina Nováčková
Account Director
katerina.novackova@amic.cz
234 124 112

Unibail-Rodamco
Petra Valentová
Marketing Manager, Centrum Chodov
petra.valentova@unibail-rodamco.com
272 173 605

Radim Zabadal
Business Development
Rekola: kola do ulic, kola pro všechny!
tel: +420 773 333 612
www.rekola.cz, www.facebook.com/RekolaCZ

Zodpovědný account manager

Kateřina Nováčková

katerina.novackova@amic.cz